Пам’ятник Касьяну

Почали надходити перші пожертви на увічнення пам’яті видатного кобеляцького костоправа Микола Касьяна. Одним із перших вніс гроші його учень Олексій Чигрин. «Я тільки дізнався, що Миколі Андрійовичу будуть пам’ятник ставити, одразу вніс гроші, — говорить Олексій Чигрин. — П’ять тисяч в банк відніс». Лікар витирає спітніле чоло і продовжує: «Скільки для Кобеляк, для району зробив Касьян — стільки нікому не зробити. Та що там для Кобеляк. Вся Україна у нього в боргу. Його потрібно увічнити».

«Це лише початок», — сповнений оптимізму Володимир Рева, голова організації, яка збирає гроші. — Ми ж тільки на цьому тижні розвезли звернення з проханням про допомогу до підприємців, керівників установ і організацій. Ніхто не відмовляється, всі допоможуть. Он до Тахтаївського гранкар’єру і не звертались, вони самі подзвонили і сказали, що перечислять гроші». Володимир Рева розповідає, що деякі підприємці, особливо будівельники, не відмовляючись допомогти, скаржаться на сьогоднішню кризу. І обіцяють зробити свій внесок навесні-влітку. «Нічого страшного, — стверджує керівник громадської організації «Сила громади» — Все одно ми так швидко гроші не зберемо». За підрахунками організаторів благодійної акції, на увічнення пам’яті Миколи Андрійовича Касьяна потрібно зібрати 200–300 тисяч гривень.
«Нам казали, що гранітний пам’ятник коштуватиме мільйон, — але це дуже багато. То за бюджетні гроші пам’ятники за мільйон ставлять. Думаю, ми зробимо набагато дешевше. Граніт вже безкоштовно пропонують, можливо й скульптори зрозуміють ситуацію. Микола Андрі йович і їх рихтував», — говорить Володимир Рева. Граніт для виготовлення пам’ятника Касьяну запропонував на безоплатній основі підприємець Володимир Каплін із Кременчука. Щоправда, на сьогоднішній день є лише ескіз для виготовлення пам’ятника із бронзи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *